Svatební kytice je součást každé nevěsty

Slečny a dámy, plánujete svatbu? Pak budete kromě šatů, jídla (a ženicha) potřebovat i svatební kytici. Žádná svatba by bez ní nebyla to pravé. Jak si ale vybrat tu správnou?

Jen růžová to může být

Při výběru kytice berte v potaz nejenom svůj oblíbený druh květin, ale také mnohem viditelnější věc: vaše svatební šaty. Je vhodné, aby kytice barevně ladila k vašim šatům. K bílé se hodí většina barev, ale pokud se náhodou vdáváte v méně tradičních šatech, výběr dobře zvažte. Ke klasickým šatům nicméně nic nezkazíte využitím kytice v jemných přírodních barvách, které vám dodají na něžnosti a půvabu.

Co se barev týče, dalším důležitým faktorem, který se vyplatí vzít v úvahu, je barva vašich vlasů. Pokud máte vlasy výrazné barvy (jasně zrzavé, červené či dokonce pestrobarevné), kytice v jemnějších odstínech vytvoří zajímavý kontrast… a obráceně. Brunety a černovlásky, nebojte se i pestřejších květin!

Kytice versus nevěsta

Když si vybíráte kytici, vezměte v potaz i vaši výšku. Čím drobnější postavy jste, tím menší kytice se k vám hodí. Příliš velký pugét by vás mohl opticky zastínit a schovat vaše krásné šaty. Nechcete přece, aby svatební fotograf místo vás vyfotografoval pouze vaši kytici, nebo snad ano?

svatebni-kytice

Skutečnost versus napodobenina

Když se řekne svatební kytice, většina lidí si představí přírodní pugét. Co ale dělat, když se vdáváte v chladnějším období? Umělá svatební kytice je stále poměrně novinkou, má ovšem řadu výhod. Jednak je odolnější než skutečná kytice a také se nemusíte bát, že vám kvůli neopatrnému zacházení zvadne ještě před svatbou a budete muset na poslední chvíli shánět náhradu.

Možností samozřejmě je nechat si kytici profesionálně navázat těsně před svatbou. Dejte si však pozor, abyste si kytici objednaly s dostatečným předstihem a domluvily se na přesném datu předání (čím blíže ke skutečnému obřadu, tím lépe… ráno nebo večer před svatbou by mělo stačit). Jak se den D přiblíží, pro jistotu ještě jednou zavolejte a ověřte si, že se s vaší objednávkou počítá a bude připravena včas. Nechcete přece, aby vám svatbu pokazilo nemilé překvapení v podobě chybějící kytice!