Jak vybrat šaty pro maminku nevěsty?

Ve stavební den se všichni zaměřují převážně na nevěstu a ženicha. Někteří všímaví jedinci si nenechají ujít ani zhodnocení ostatních členů rodiny. Především otce a ještě více maminku nevěsty, protože ta hraje také velmi důležitou roli. Neustále se drží v blízkosti své dcery, aby jí byla po ruce. To už je tak trochu v povaze každé matky. Mít dceru na očích a být stále po ruce, kdyby bylo třeba něco podržet, podat, zařídit. Nevěstina maminka si tak musí na sebe vzít vhodné společenské šaty.

Oblečte se do toho co vám sluší, ne co velí časopis

Pokud jste onou matkou nevěsty, tak byste výběr vhodných šatů rozhodně neměla podceňovat. Budete zvěčněná na všech fotografiích, a i vy se musíte v tak významný den cítit slavnostně. Společenské šaty na svatbu pro matku nevěsty mají svá kritéria výběru. Nepodléhejte momentálním trendům, ale volte dle toho, co vám sluší a padne jako ulité. Oděv by měl dokonale pasovat, měla byste se v něm cítit velmi pohodlně, měl by skrýt případné nedostatky a pozvednout přednosti. Jedině tak budete moci svou úlohu hrát co nejlépe.

spolecenske-saty-pro-matku-svatby

Šaty na svatbu pro matku seženete buď v půjčovně šatů anebo si je můžete výhodně zakoupit v našem e-shopu. Tam máte největší šanci na vydařený model za výhodnou cenu. Pokud se rozhodnete zakoupit vysněný model šatů, sledujte tyto partie. Pozor si dejte na poprsí a oblast boků. Jestliže se bude sukně neustále kasat nahoru a prsa vám budou vypadávat z výstřihu, asi nesplníte nejlepší očekávaní svatebčanů. Sledujte také rukávy - volte spíše volnější střihy. Zvolit můžete šaty na ramínka a ramena něčím lehce přikrýt. Sáčko, šál nebo slušivé bolerko splní svou úlohu skvěle. Zakrytí ramen je nutné, pokud se obřad odehrává v kostele. I když nejste věřící, ctěte zvyky a tradice.

Na svatbu v nových společenských šatech

Jestliže chcete udělat skutečně dobrý dojem, zapomeňte na zaprášené šaty ze skříně a investujte pár korun do nových šatů. Uvidíte, že dokonale padnoucí šaty z příjemného materiálu užijete na příští ples, obchodní schůzku nebo na koncertě v divadle. Jedny společenské šaty se vždy hodí.

Jaké šaty zvolit? Takové, které zalichotí vaší postavě. Zapomeňte na příliš volné, i příliš obepnuté šaty. Jedny z vás udělají neforemní beztvarý objekt, ty druhé zase vulgární osobu. Ani jedno není žádoucí.

Ve výsledku je jedno, zda šaty pro matku svatby pořídíte u nás přes internet a nebo si je necháte ušít ve vyhlášeném salónu za desítky tisíc. Na původ se nikdo ptát nebude. Značka také není podstatná. Ony i šaty za deset tisíc mohou působit lacině, když zvolíte špatný styl. Využijte tedy naší nabídky a pořiďte si levné ale přitom kvalitní společenské šaty.

Rozhodně se vyvarujte bílé a černé barvě. Bílá je zakázaná s ohledem na přítomnost nevěsty a černá je sice formální, ale nosí se spíše na smuteční události. Volte jemné tóny. Takové, které korespondují jednak s vaší pletí, ale i s barvou svatby. Barvu svatby můžete doplnit i v doplňcích, které se kupují úplně na konec. Nesnažte se na sebe upozornit křiklavým modelem. Nikdo to neocení. Dovoleno je to pouze na velmi extravagantních svatbách.

Hlavně pohodlně

Ve výběru materiálu sáhněte po takovém, který se nemačká, neklouže a ve kterém se budete moci volně pohybovat. Ideální jsou bavlna a směsná látka. Úplet, satén, teplákovina, vše průhledné a lesklé nechte na věšáku. Splývavý prodyšný materiál, to chcete. Vyhněte se i veškerým potiskům a nápisům. Dávejte pozor i na velké vzory. Lepší jsou jednobarevné šaty s detaily ve formě krajek, kamínků či výšivek.

Šaty pro svatební matky nejsou slavnostní róby. Délku volte midi anebo po kolena. Pokud trváte na dlouhých, pak v jednodušším střihu. Jestliže chcete opticky prodloužit postavu, pořiďte si boty na podpatku.

Další variantou slavnostního oděvu jsou kostýmky. Někdo zkrátka není šatový typ, ale v kostýmku je jako ryba ve vodě. Obléci můžete jak sukňový, tak i kalhotový kostým. Svěží model vykouzlíte, pokud sako vyměníte za kardigan či přehoz. Klasická bílá halenka a dobře padnoucí spodek oděvu je vždy trefou do černého.