FAQ - často kladené dotazy

Jak mám vybírat velikost šatů? Jak mám rozumět rozměrům u šatů?

Šaty rozdělujeme dle rozměrů přes prsa a pas do čtyř velikostních sekcí: S/M, M/L, L/XL a XXL/XXXXL. Rozměry u šatů měříme přes prsa, pas a poslední rozměr znamená celkovou délu šatů i s ramínky, jestliže je šaty mají. Jestliže je šaty nemají, měříme délku šatů k přednímu či zadnímu dílu a na tento fakt u šatů vždy upozorňujeme. Přes prsa a pas měříme šaty v klidu a v natažení. Tyto rozměry tvoží určitý interval, v kterém když budou Vaše osobní míry, tak Vám šaty budou sedět. Vždy vybírejte jen dle Vašich rozměrů a rozměrů, které jsou uvedené u všech šatů. Velikosti jsou jen orientační údaj.

Změřte se ve spodním prádle přes prsa a pas. Vaše vlastní rozměry by měly být v daných rozměrových intervalech, které jsou u šatů napsány.

Praktický příklad: mám přes prsa 116cm a přes pas 110cm - jakou velikost šatů mám zvolit?

U šatů jsou napsány tyto rozměry 110-125/100-110/150cm - ano tyto šaty mohu zvolit, protože moje rozměry přes prsas a pas jsou v daných intervalech

U šatů jsou napsány tyto rozměry 100-110/90-100/150cm - ne tyto šaty nemohu zvolit, protože moje rozměry přes prsa a pas nejsou v daných intervalech. Tyto šaty mi budou malé.

U šatů jsou napsány tyto rozměry 100-115/100-110/150cm - ano tyto šaty mohu zvolit, protože moje rozměry přes prsa a pas jsou v daných intervalech, ale na hranici intervalu či mírně nad horní hranici. Šaty obleču, ale budou mi těsné. Již záleží na mně, zda mi těsnost šatů bude vadit či naopak budu ráda, že budou na mém těle napnuté a vynikne jejich vzor.

 

» Co je třetí rozměr u šatů - délka a jak se měří.

Poslední číslo u každého rozměru znamená délku šatů, a to včetně ramínek, jestliže daný model má ramínka. U většiny šatů jsou ramínka nastavitelná (jako např. u podprsenky) a tato délka se dá i zkrátit cca až o 10cm. Běžně se šaty šijí na konfekční výšku 160-175cm. Jestliže jste takto vysoká, šaty Vám na délku budou sedět (délka šatů se dá regulovat). Jestliže jste nižší, pomůžou Vám podpatky či zkrácení šatů. Jestliže jste vyšší, vybírejte šaty s délkou delší než 155cm.

» Proč neuvádíte rozměr přes boky?

Všechny naše šaty jsou dost široké přes boky, jestliže Vám budou dobře rozměrově přes pas. Také je obtížné boky měřit, protože každá žena má boky trohu jinak vysoké či vzdálené od pasu. Avšak jestliže si myslíte, že i tak budou Vaše boky moc široké, napište, o které šaty máte zájem a my Vám je ochotně přes boky přeměříme.

» Za jak dlouho obdržím šaty?

Jestliže jste zvolili platbu dobírkou, odešleme šaty buď ten samý den (jestliže jste objednávku zaslali dopoledne) nebo druhý pracovní den. Zpravidla jsou šaty u Vás do druhého dne,

» Jakou společností zasíláte zboží?

Po zkušenostech jak s Českou poštou, tak dalšími zasílacími společnostmi, jsme se rozhodli zasílat výhradně přes Českou poštu. Poštovné přes ČS je stále nejlevnější na trhu, pobočky ČS jsou skoro v každém městě a obci a můžete si své zboží vyzvednout kdykoli během otvírací doby pobočky. U ČP lze nechat Vaši zásilku přeposlat kamkoli v ČR na Vaši žádost, a to zdarma. Můžeme zasílat každý den bez objednání svozu zásilek a tudíž když objednáne např. ráno či dopoledne, můžeme ten samý den zboží odeslat. Zboží na Vás počká až několik týdnů na pobočce než se vrátí (u jiných společností zboží doručují nepravidelně dle množství zásilek, musíte být v určitou dobu na určitém místě, jinak zboží Vám nebude doručeno a bude uloženo na pobočce přepravce, kterých je jen několik v celé ČR). I přes to, že na ČP je hodně stížností, tak jsme ji vyjodnotili jako nejlepší dopravní společnost v ČR. Hodně zásilek znamená, že bude i více stížností než u jiných dopravců.

» Jaké mám zvolit zaslání - poštu?

Při druhém kroku v objednávce volíte druh zaslání. Je možné zvolit dobírku 160,-Kč či platbu předem 60,-Kč. Nabízíme i platbu kartou, kdy máte šaty zaplaceny ihned a můžeme je také obratem odeslat. Jestliže chcete mít zboží u sebe co nejdříve, zvolte dodání expres do druhého dne. U tohoto druhu poštovného je zaručeno dodání do druhého dne od odeslání ne od objednání. Všechny naše zásilky lze sledovat na internetu. Z 90% všechny zásilky jsou doručovány do druhého dne i bez příplatku expres, ale toto doručení není zaručeno a následně není možné službu reklamovat, že zboží nebylo do druhého dne doručeno.

» Obdržela jsem od Vás šaty, ale nesedí mi. Líbí se mi a chci je vyměnit za menší/větší velikost nebo za jiný model?

V každém potvrzujícím emailu o Vaší objednávce máte podrobný návod, jak postupovat při výměně zboží.

JAK VYMĚNIT ZBOŽÍ:

-jestliže si přejete zboží vyměnit, učiňte standardní objednávku, kde si objednáte šaty, které chcete na výměnu, zvolte v sekci Způsob doručení a platby možnost "Výměna" za 0kč  a do poznámky napište "výměna za objednávku č....napište číslo první objednávky"
- vložte do balíku nenošené šaty se všemi cedulkami v původním obalu či další zboží, které jste si objednali
- přiložte lístek s Vaším jménem, heslem "výměna" a číslem nové objednávky
- zásilku zašlete na adresu : Mgr. Květoslava Janků, Krovova 1104/4, 190 14 praha 9 - Klánovice doporučeně, bez dobírky (dobírky nebudou vyzvednuty)
- jakmile Vaše zásilka dorazí, budou Vám nové šaty odeslány obratem , max. do 2 pracovních dní, a to zdarma (další poštovné již neplatíte - platné jen pro 1 výměnu, každá další výměna je zpoplatněna částkou 60,-Kč)

» Obdržela jsem od Vás šaty, ale nesedí mi a chci je vrátit ve lhůtě 14ti dnů?

V každém potvrzujícím emailu o Vaší objednávce máte podrobný návod, jak postupovat při vrácení zboží.

JAK VRÁTIT ZBOŽÍ:

- nenošené šaty včetně všech cedulek vložte do původního obalu a zašlete na adresu: Mgr. Květoslava Janků, Krovova 1104/4, 190 14 Praha 9 - Klánovice
- se šaty zašlete lístek, na kterém uvedete Vaše jméno, číslo objednávky a číslo účtu, kam si přejete peníze zaslat - urychlíte tím vrácení peněz (jestliže budete chtít peníze vrátit na adresu složenkou, prosím uveďte toto konkrétně v dopise, napište přesnou adresu a vezměte prosím na vědomí, že tato služba je zpoplatněna ve výši 80,-Kč, které Vám budou odečteny z vrácené částky)
- pokud zboží nebude v původním obalu, nebo mu budou chybět cedulky, vyhrazujeme si nevracet plnou cenu
- vezměte prosím na vědomí, že při vrácení šatů si účtujeme poplatek za uvedení šatů do původního stavu, jestliže je to nutné. Výše tohoto poplatku se pohybuje dle míry znečištění, a to od 90,-Kč do výše ceny šatů při zničení šatů, roztrhání či úplnému znečištění. 

» Vrátila jsem zboží ve lhůtě 14-ti dnů, ale nebyla mi vrácena na účet celá částka mnou zaplacená. Proč?

Každé šaty, které přijímáme zpět od zákazníků, musíme nechat zkontrolovat, vyčistit, vyžehlit a opět naskladnit. I když zákaznice napíše, že šaty byly např. jen jednou oblečeny, tak i přes toto ujištění danou procedůru musíme vykonat z hygienických důvodů. Náklady na tyto úkony se snažíme minimalizovat. Většinou se jedná o položky od 60,-Kč do 250,-Kč v závislosti na kvalitě, velikosti a zdobení šatů. Na tuto skutečnost je náš zákazník upozorněn již před učiněním objednávky v OP a následně i v emailu potvrzující přijatou objednávku. Jestliže jsou šaty poničeny řešíme tuto skutečnost individuálně s daným zákazníkem.

» Chtěla bych šaty osobně vyzkoušet, jak mám postupovat?

Vše prosím domluvte přes email spol.saty@seznam.cz a postupujte dle těchto pokynů.

» Šaty, které se mi líbí, jsou vyprodané - budete je mít ještě na skladě a za jak dlouho?

 Naše šaty se prodávají velice rychle a stane se, že jste si vybrala šaty a než jste se rozhodla ke koupi, jsou již vyprodané a nelze je objednat. V této otázce je nejlepší se na nás emailem obrátit, sdělit číslo šatů, velikost a my jsme schopni Vám obratem sdělit, zda jsme schopni šaty naskladnit či nikoliv. 

» Líbí se mi určité šaty, ale nemám zrovna peníze nebo je potřebuji až za pár týdnů/měsíců a bojím se, že se do té doby vyprodají - jak mám postupovat?

 Bohužel neděláme rezervace na naše zboží. Je možné šaty zarezervovat max po dobu 4 týdnů po zaplacení zálohy ve výši 200,-Kč. Tuto částku zaplatíte předem a následně Vám tato částka bude odečtena z prodejní ceny šatů - neplatíte nic navíc, ale máte jistotu, že šaty máte rezervovány a Vy si je můžete kdykoliv během 4 týdnů dokoupit. Při překročení této lhůty záloha propadá a šaty se vracejí zpět do prodeje.

» Jak se mám o šaty starat - praní, žehlení?

 Šaty doporučujeme prát v ruce při 30ti stupních nebo v automatické pračce, která nabízí ruční praní nebo má program Syntetika. Šaty žehlete z rubu napařovací žehličkou na nejnižší stupeň. Nejlepší je žehlit jen horkou parou. 

» Proč jsou šaty tak levné? Prodávají se i jinde, ale daleko dráž - proč?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Prodáváme naše šaty již mnoho let, ceny nezvyšujeme, snažíme se snižovat náklady a vylepšovat naše služby tím směrem, abychom je nezdražovali. Pro nás je přednější dlouhodobý rozvoj, upevňování pozice na českém trhu než jednorázový zisk. Všechny naše šaty mají stejnou či dokonce lepší kvalitu než v jiných obchodech.

» Jak se mám v e-shopu orientovat, jak zjistím, které šaty jsou nové nebo chci jen "černé" šaty a pod?

Jestliže chcete rychle najít např. jen fialové dlouhé šaty, tak zvolte odkaz "Dlouhé společenské šaty" a do prázdného rámečku napište slovo "fialové" a klikněte na odkaz "hledat" vedle rámečku. Ukážou se Vám jen fialové šaty. Takto můžete postupovat při jakékoli barvě. 

Nově přidané šaty do eshopu (novinky) zjistíte zase tak, že si zvolíte řazení produktů dle data vložení sestupně.

Be-Up FAQ

» Není to zdraví nebezpečné?

Není. Be-Up jsme nechali otestovat Státním zdravotním úřadem. Zkoumán byl v následujících ohledech: Chemické vyšetření – Stanovení pH výluhu netkané textile, Stanovení volného a hydrolyzovaného formaldehydu, Identifikace plastu, Zkouška cytotoxicity, Zkouška stanovení kožní snášenlivosti. Předmětem posouzení bylo stanovení možných nežádoucích biologických účinků materiálů při styku pokožkou. Závěr provedených zkoušek: Materiály uvedeného výrobku jsou v rozsahu provedených zkoušek bezpečné pro lidské zdraví při styku s kůží.

» Není nepříjemné nosit Be-Up?

Be-Up je samolepka z termo-polyuretanu. Je velice elastická, jemná a velmi dobře přejímá teplotu těla. Na pokožce ji již po několika okamžicích nevnímáte. Slovy děvčat, která Be-Up pro nás testovala před uvedením na trh „za chvilku jsem nevěděla, že tam něco mám“.

» Samolepka se mi odlepuje, co je špatně?

Před aplikací je nutno prsa osušit a zbavit veškerých krémů či jiných kosmetických přípravků. Před aplikací Be-Up musí být Vaše ňadra naprosto suchá! Vyvarujte se nalepování krátce po opuštění koupele či sprchy. Pokožka, i když to tak nevypadá, není úplně suchá a samolepka Be-Up Vám nebude držet. Stejný efekt bude mít i pokožka zpocená. Naopak pokud se zpotíte po nalepení Be-UP, nebude to již mít na přilnavost vliv.

» Může se Be-Up odlepit?

Může, pokud jej nalepíte na mastnou či vlhkou pokožku. K odlepení však dojde velice záhy, respektive nedojde k řádnému přilepení – přilnutí a poznáte to během několika málo okamžiků. Pokud Vám Be-Up bude držet několik málo prvních minut po aplikaci, k jeho samovolnému odlepení již nedojde. K odlepení již bude nutná Vaše asistence.

» Nepodařilo se mě sundat spodní krycí papír, dělám něco špatně?

Spodní krycí papír odstraňujte opatrně – podél řezu, aby se papír nezatrhl. Pokud budete vyvíjet tah směrem dolů, dojde spolehlivě k zatržení krycího papíru a k znehodnocení folie Be-Up.

» Při nalepení Be-Up se na kůži vytvoří vráska, je to normální?

Ano, je to naprosto normální a dokonce nutné. Be-Up je ve své podstatě simulací plastické operace modelace prsou, breast lift. Při operaci je odstraněna pokožka nad dvorcem. Be-Up tuto pokožku jakoby založí. Tím dochází ke kýženému efektu pozvednutí prsu nahoru. Založení pokožky uživatelka nikterak nepociťuje, přes oděv to je nehmatné.

» Vydrží Be-Up koupání a sprchování?

Ano a nejen to. Be-Up jsme nechali otestovat dokonce v sauně a ve vířivce. Drží perfektně.

» Jak dlouho mohu mít Be-Up nalepenou?

Výrobce doporučuje 12 až 24 hodin. Ze zkušeností uživatelek víme, že jej měli i déle než 48 hodin. Je třeba si však uvědomit, že tělesnou teplotou dochází k vysychání lepidla samolepky a konečném důsledku čím déle ji budete mít na sobě tím lépe drží. Její odstraňování by pak mohlo být spojeno s velmi nepříjemnými pocity. Do 24 hodin jde samolepka odstranit velmi dobře. Oficiální doba pro nalepení je tedy maximálně 24 hodin.

» Jak se Be-Up sundává, nebolí to?

Nebolí, pokud se sundává uváženě. V žádném případě s Be-Up nezacházejte tak, jak jste zvyklí například s lékařskou náplastí. Systém „rychle strhnout“ zde v žádném případě nefunguje a nepoužívejte ho! Samolepku uchopíte za libovolný roh a jemným pohybem ji sloupnete z těla, pomalu a rozvážně. Jde to velmi snadno a není to spojeno s žádnými nepříjemnými pocity. Pokud samolepku strhnete rychle, bude to nejen bolet, ale pravděpodobně dojde i k silnému podráždění nebo poranění pokožky. Takže ještě jednou: pomalu, lehce a rozvážně, ideálně ve sprše při večerní hygieně.

» Může se použít opakovaně?

Ne, nemůže, není to technicky možné. Samolepka Be-Up po sloupnutí – odlepení, již dále nelepí.

» Může partner Be-Up přes oděv odhalit?

Ne, folie je velmi jemný materiál, který je přes většinu oděvů nehmatný.

» Při odstranění náplasti Be-Up se ňadra vrátí do stejné polohy, 
   jako byly před použitím náplasti Be-Up?

Ano, ňadra se vrátí do původního stavu.