Jdete na svatbu jako svědkyně? Buďte dokonalá!

5300-2_sede-stribrne-dlouhe-spolecenske-saty-s-volnym-topem-pro-damy-na-svatbu

Svatba je jednou z nevýznamnějších a zároveň nejradostnějších událostí v životě. V hlavní roli je samozřejmě šťastný pár. Svatební obřad se ale neobejde ani beze svědků.

Pokud si vás tedy jeden ze snoubenců vybral jako svědkyni, je to pocta a na svatbě budete po nevěstě tou nejdůležitější ženou. Vaše postavení s sebou ovšem nese i jistou míru zodpovědnosti. Jak si tedy počínat, abyste byla dokonalá?

Základem úspěchu je elegance

Pokud není stanoven dress code, zvolte elegantní společenské šaty. Vždy uspějete v dobře padnoucích koktejkách. Dobrou volbou je i kostým. Mladší dívky si mohou dovolit i kratší sukně, je ale třeba zachovat míru dobrého vkusu. Obuv by měla být vždy stylově i barevně sladěna s oblečením. Celkový dojem doplní malá kabelka nebo psaníčko.

Barva je důležitá

Pokud si snoubenci přejí, aby se svatebčané barevně sladili, je vhodné vyhovět jejich přání. Obvykle ale budete mít volnou ruku. Vhodné jsou decentnější barevné odstíny, výbornou volbou je modrá, lila, starorůžová, fialová nebo hráškově zelená. Nemusíte se bát ani vzorovaných látek s decentním vzorem.

V hlavní roli je nevěsta

Svědkyně by měla být dokonalá, ale... nejdůležitější je nevěsta. A každá nevěsta chce na své svatbě zazářit a naplno si vychutnat svůj velký den. Svědkyně by se jí proto nikdy neměla snažit konkurovat. Proto se vyvarujte se oblečení v bílé a smetanové barvě. A zapomeňte na bohatě zdobené společenské šaty jako pro princeznu. Na ně má právo výhradně nevěsta.

Vyzývavé oblečení na svatbu nepatří

I pokud se pyšníte perfektní postavou a ráda zvýrazňujete své přednosti hlubokými dekolty a minisukněmi, tentokrát buďte střídmá. Většina svatebčanů bude mít stejně oči jenom pro nevěstu. A jelikož vám svatební fotograf bude věnovat patřičnou pozornost, byla byste ve přehnaně vyzývavých společenských šatech pro smích mnoho let.