Jaké společenské šaty jsou trendy v roce 2019?

Každá z nás si přeje být krásná a okouzlující. A abychom mohly dokonale zazářit na plesech a večírcích, potřebujeme společenské šaty, které nejen zvýrazní náš půvab, ale také dají najevo, že jsme in a dobře víme, jaké módní trendy právě vládnou světu.

Jednoduchý střih, ladnost a velký výstřih

V jednoduchosti je krása a přední návrháři to dobře vědí. Proto u společenských šatů pro letošní sezónu dominují lehké a splývavé materiály a klasicky elegantní střihy. Letos si navíc můžeme směle dovolit i opravdu hluboký výstřih, holá ramena nebo záda.

5330-6_modre-luxusni-spolecenske-saty-s-rukavy-a-krajkou-na-ples

Jakou délku šatů vybrat?

V kurzu jsou koktejlky i dlouhé společenské šaty. Zaručeně uspějete jak v splývavé sukni dlouhé až na zem, tak i v mini šatech. Opravdovým hitem sezóny jsou šaty se dvěma sukněmi; spodní pouzdrovou do půli stehen a svrchní dlouhou z průsvitného materiálu. Dovolit si můžete i velký rozparek a stále in jsou i koktejky a šaty v řeckém stylu; volán a široce nabírané sukně jsou ovšem letos tabu.

Zajímavé detaily jsou nezbytné

Korálky, ozdobné výšivky i výrazné lemování kolem dekoltu nebo rukávů mají úspěch zaručen. Oblíbené jsou vytkávané vzory a 3D květinové motivy. Ale více než v předchozích letech platí „všeho s mírou“. Přezdobeným šatům s nástupem roku 2019 definitivně odzvonilo.

2088_bile-dlouhe-svatebni-saty-s-krajkou-a-volanem-1-15

Krajka i třpytky ano, lesklé materiály ne

Na výrazně vzorované materiály a křiklavé barvy letos zapomeňte. Volte raději jemné romantické vzory nebo jednobarevné látky. Oblíbenými barvami sezóny jsou broskvová, losová, lila, hrášková a odstíny modré, dovolit si můžete i červenou a černou. Nebojte se průhledných látek a bez obav sáhněte po krajce. A chcete-li opravdu zazářit, použijte třpytky. Rozhodně se ale vyvarujte lesklých materiálů, tuto sezónu v nich neokouzlíte.

A jaké letos vybrat svatební šaty?

U střihů a materiálů nám paní móda letos diktuje stejná pravidla jako u společenských šatů. A stále je v kurzu bílá a smetanová, kterou je možné oživit vhodně zvolenou barevnou aplikací nebo krajkou. Svatební šaty vybírejte také podle stylu vaší svatby. Měla by ladit k vašim šatům a šaty by měly být vkusně zvoleny tak, aby dokonale seděly na vaši postavu.