Těhotenské šaty pro budoucí maminky

Těhotenství patří k nejkrásnějším obdobím každé ženy. Je to zlom v životě, kdy si žena naplno uvědomí svoji sílu. S jednotlivými měsíci se mění i ženské tělo a proto je důležité, přizpůsobit těmto změnám i svůj šatník. Naštěstí už jsou dávno pryč doby, kdy ženy neměly z čeho vybírat. Dnes je těhotenská móda v rozpuku a nastávající maminky tak mohou vybrat oblečení, které podtrhne jejich styl a osobnost a především, které bude pohodlné a slušivé.

budouci-maminka-ma-tehotenske-saty

Těhotenská móda nebyla dříve vůbec k sehnání. Často se tedy dělo, že ženy prostě sáhly do šatníku manžela, nebo kupovaly oblečení v XXL velikostech. Takové oblečení však vůbec nedělalo dobrou službu. Nastávající maminky se zahalily do plandavého neforemného oblečení a ztratily svoji ženskost. Byly si toho vědomy, a proto braly těhotenství spíše jako nutnou zlost a místo do společnosti chodili maximálně na poštu a večery trávily u televize. Jednoduše se styděly vyjít ven mezi lidi. Dnes se situace naštěstí změnila a trh s těhotenskou módou je obrovský. Vybírat můžete podle příležitosti, barev i různých stylů.

Jak vybrat velikost?

Změna ženského těla je velmi individuální. Některé ženy začnou přibírat hned během prvních třech týdnů, na jiných těhotenství nejde poznat ani těsně před porodem. Pokud patříte do druhé skupiny žen, nemusíte si s oblečením lámat hlavu. V prvních pár měsících si vystačíte se svým starým oblečením a až bude bříško znát, můžete přejít na těhotenské. Ženy, na kterých jde těhotenství poznat dříve, mohou zpočátku volit oblečení o velikost větší a až bříško povyroste, přejdou na těhotenskou módu. Základním pravidlem je pohodlnost maminky. Oblečení vás nesmí nikde táhnout ani škrtit.

Sláva těhotenským šatům

Těhotenské šaty k těhotenství bezesporu patří. Kdybychom provedli anketu, stanou se těhotenské šaty nejoblíbenějším oděvem mezi maminkami. Proč vlastně slaví takový úspěch? Šaty působí velmi žensky a jsou nesmírně pohodlné. V těhotenství navíc ženy mají větší potřebu chodit na malou a díky šatům, jsou rychle se vším hotovy. Vybírat můžete šaty volné, které bříško zamaskují či šaty, které naopak bříško obtáhnou a zvýrazní. Vždy záleží na vašem pohodlí a pocitu.

Šaty můžete vybírat podle typu události. Pro běžné nošení se hodí bavlněné elastické šaty či dlouhé volné maxišaty.  Letní měsíce bývají pro nastávající maminky náročnější, s lehkými slušivými maxi šaty však budou tropické letní teploty mnohem snesitelnější. Šaty pro těhotné můžete samozřejmě nosit po celý rok, stačí, když je doplníte těhotenskými punčochami se zvýšeným sedem a máte vystaráno. Těhotenské šaty vyberete i na slavnostnější události. Jste pozvaná na svatbu kamarádky? Čekáte miminko zrovna v plesovém období? Či chcete doprovodit kamarádku na promoci či na maturitní ples? Velké bříško by vám nemělo být překážkou. Ba naopak buďte živoucím důkazem toho, že i v těhotenství může být žena společensky aktivní a vypadat šik a svůdně. Neseďte doma a vyrazte do společnosti a za zábavou. Miminku to jen prospěje. Bojíte se, že budete působit mohutně a neohrabaně. Zvolte zeštíhlující šaty a máte po starostech. V dnešní době je výběr společenských šatů opravdu široký a na své si přijdou i nastávající maminky. Těhotné ženy mohou vybírat buď z volných společenských šatů, nebo z šatů určených přímo pro těhotné. Rozdíl mezi normálními a těhotenskými společenskými šaty je ve střihu. U těhotenských šatů myslí tvůrci na zvětšující se bříško, které potřebuje volnost. Poroto má většina těhotenských šatů splývavou volnou sukni, která nikde neškrtí a netlačí. Aby však byla zachována silueta, jsou šaty většinou ozdobeny pod prsy stuhou či výšivkou. Ta krásně vydefinuje pas a šaty tak nepůsobí neforemně. Top těhotenských šatů se různí. Vybírat můžete z topů s hlubokým výstřihem, které zdůrazní vaše rostoucí vnady. V těhotenství mají ženy nejkrásnější dekolt, proč ho neukázat světu? Pokud si však na výstřihy moc nepotrpíte, můžete vybírat z decentních kulatých či rovných výstřihů, které toho zbytečně moc neodhalují a působí velmi elegantně. Pro ženy, které i přes těhotenství mají drobnější prsa, jsou velmi vhodné topy s ozdobnými aplikacemi či řasením. Ty opticky udělají plnější dekolt a odvedou pozornost od problematických partií.

spolecenske-tehotenske-saty

Při výběru konkrétních šatů se řiďte svým stylem a příležitostí, na kterou šaty potřebujete. Na ples volte šaty slavnostnější a zdobené. Velmi oblíbené jsou dlouhé šaty antického střihu. Ty podtrhnou vaši ženskost a křehkost a velmi lichotí postavě. Šaty mívají dlouhou rozevlátou sukni a pas definuje stuha či hedvábný pás. Mezi stálice patří také šaty s áčkovou sukní, které krásně skryjí i větší zadeček. Pokud jste pozvaná na svatbu buď jako svědkyně či jako host, zvolte vzdušné letní maxi šaty. Ty jsou skvělým kompromisem mezi honosnou plesovou róbou a obyčejnými letními šaty. Když k nim navíc zvolíte vhodné doplňky, budete působit slavnostním dojmem a i přesto budete moci slavit dlouho do noci. Letní těhotenské maxi šaty jsou úžasně pohodlné a prodyšné. Na maturitní večírek, do divadla či na slavnostnější oslavu narozenin není potřeba společenských šatů. Ženy většinou chtějí působit elegantně a šik, ale ne prvoplánově. Na takové události se skvěle hodí kratší šaty s rozevlátou sukní. Když navíc zvolíte nadčasovou černou, bílou či červenou barvu, nemůžete šlápnout vedle. 

Nevěsta s bříškem? Bez problému!

Chystáte se vstoupit do manželství ještě předtím, než přijde na svět vaše děťátko? Dnes to není žádný problém. Výběr těhotenských svatebních šatů je pomalu stejně tak široký jako normálních. I těhotné nevěsty mají právo cítit se ve svůj velký den elegantně, svůdně a pohodlně. Obecně můžeme rozdělit nevěsty do dvou skupin. První skupinu představují nevěsty, které mají bříško ještě malé a chtějí ho skrýt. Tyto nevěsty mohou vybírat i ze šatů pro netěhotné. Ideální jsou svatební šaty s volnou sukní či řasením v oblasti bříška. Avšak dávejte pozor, šaty si zkoušejte těsně před svatbou, bříško se totiž každým dnem mění, tak abyste ve svatební den nebyla nepříjemně překvapená, že jsou vám šaty těsné. Druhou skupinou jsou nevěsty, u kterých lze těhotenství jen stěží zamaskovat. Takové nevěsty většinou ani nic maskovat nechtějí a naopak si přejí bříško podtrhnout. V takovém případě si ženy mohou dovolit těhotenské šaty upnutějšího střihu, které krásně kopírují siluetu či šaty s volnou sukní a efektním přepásáním pod prsy. Ať už zvolíte šaty jakékoliv, dbejte především na to, abyste se v šatech cítila pohodlně a svá. Jen tak si svůj velký den užijete opravdu naplno.